«Чи відповідає реальний спосіб життя високопосадовців їх майновим деклараціям? Моніторинг відповідності та інструменти викриття корупціонера»

18 липня в УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Чи відповідає реальний спосіб життя високопосадовців їх майновим деклараціям? Моніторинг відповідності та інструменти викриття корупціонера».

З 15 серпня 2016 року електронне декларування стає обов’язковим для чиновників України і ці дані будуть перевірятися Нацагентством з питань запобігання корупції. Прес-конференція присвячена результатам спільної громадської діяльності  та проведеним журналістським розслідуванням, які вже сьогодні виявили конкретні порушення та факти корупції з боку представників ДФС України, а саме начальника Головного управління внутрішньої безпеки Юрія Шеремета, які потребують відповідної реакції правоохоронних органів та подальшої правової кваліфікації. Здобуті під час перевірки данні про правопорушення детально висвітлені в журналістських статтях журналів: “Кореспондент” №26 (717) від 07.07.2016, “Аргументи і факти” від 10.07.2016, “Завтра” від 11.07.2016.

Вказана особа, декларуючи статки на рівні близько 260 тисяч гривень на рік, протягом часу з 2009 по 2016 роки разом з членами родини здобули, володіють і розпоряджаються 12 квартирами, 7 будинками та земельними ділянками, площею понад 12 гектарів.

З метою перевірки зазначених фактів було вирішено звернутися до Президента України, Прем’єр міністра України, Директора Антикорупційного бюро України, Міністра фінансів України, Голови Державної фіскальної служби України.

Крім того, учасники прес-конференції оголосили план дій про подальше застосування інструментів громадського контролю, про участь та взаємодію викривачів корупції.

Учасники: голова Правління ВГО «Правозахисна організація «Спільна Мета» Ігор Печенкін; голова ГО «Антикорупційне бюро України» Руслан Пікашев; голова Всеукраїнської асоціації поліграфологів Володимир Ведмідь

Аналитические материалы УИП