Передвиборчи тренди 2021: Тактика громадської активності проти псевдо-благодійності. Що переможе?

31 жовтня 2021 року довибори до Верховної Ради відбудуться на Херсонщині. № 184 округ це переважно сільськи громади півночі області з центром у Новій Коховці. Тому цілком природньо що на депутатське крісло претендують представники кількох агрохолдінгів регіону, зокрема Геннадій Лагута з оточення Ігора Колихаєва одного з агромагнатів області, що з осені минулого року став міським головою Херсону.

З другого боку в останній день реєстрації в боротьбу включився кандидат від партії влади Сергій Козир. Він діючий голова ОДА Херсонщини, призначений на цю позицію тільки півроку тому, але мабудь в силу кадрової просадки в Зе-команді раптово перекинутий на іншій фронт.

Але що цікаво, якщо лідерські позиції у передвиборчих перегонах Лагути і Козира були соціологічно прогнозовано в силу фінансових можливостей першого, і адміністративних другого, то цілковитою несподіванкою стало включення у пул лідерів Катерини Одарченко - відомого в політичному колі експерта з держкомунікацій, що у минулому році разом з кількома соратниками зареєструвала партію «Національна платформа».

 

На відміну від традиційної тактики «передвиборчої благодійності» Лагути, та не менш традиційного користування адмініресурсом представником партії влади, Катерина Одарченко використовує досить незвичну для передвиборчих технологій механіку «місцевої ініціативи» для об’єднання мешканців громад навколо вирішення болючих питань регіону прямо зараз. За місяць електоральних перегонів, під ініціативами Одарченко «Проти закриття шкіл та лікарень на Херсонщині» підписалось біля 18 тисяч мешканців громад. Вона спромоглася вивести регіональну проблематику на всеукраїнський медійний рівень. А завдяки відкритому зверненню до УСІХ політсил, вимоги громад Херсонщини до Кабміну підтримали вже кілька депутатів ВР, включно з такими політичними важковаговиками як Сергій Шахов, Нестор Шуфрич, та Юлія Тімошенко.

Така нетрадиційна для регіонів тактика громадської активізації приносить свої плоди. На фоні вочевидь маріонеточних кандидатів, виборці 184го округу симпатизують Катерині насамперед як жінці, яка відчайдушно відстоює права найнезахищеніших – дітей та хворих людей у сільських громадах. А далі цифри говорять за себе. При традиційній явці до 35% на 166 тисяч виборців, абсолютна кількість складе 55 тисяч. З яких в Одарченко вже е 18 тисяч вмотивованих прихильників. Це дуже високий шанс на перемогу, якщо звісно ці люди прийдуть на передвиборчу дільницю, і Катерині вдасться захистити результат.

Аналитические материалы УИП

  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 15 – 22 мая 2024 года.
  •  СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 1 – 8 мая 2024 года.
  • 800 дней украино-российской войны.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 18– 24 апреля 2024 года.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 3 – 10 апреля 2024 года.
  • Новая концепция РПЦ или "лицензия" на уничтожение Украинского государства.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 6 – 13 марта 2024 года.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 21 – 28 февраля 2024 года.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 1 – 7 февраля 2024 года.