Руслан Бортнік. Україна стала заручником внутрішньої американської боротьби у передвиборчій кампанії

У вівторок завершився дводенний візит Президента України до Вашингтону. Відомий український політолог Руслан Бортник підвів підсумок цього візиту у коментарі From-UA.

— Наразі щодо голосування у конгресі надходити надзвичайно різноспрямована інформація. В кінцевому результаті я думаю, що конгрес проголосує за допомогу Україні, але вона буде меншою, ніж планована. Це не буде 61 млрд доларів, як це планувалося раніше, адже тепер загальну суму допомоги близько 100 млрд необхідно ділити між 4 реципієнтами: Тайвань, Ізраїль, Україна та загальна політика США на посилення міграційного контролю та стіни на кордоні з Мексикою. Очевидно, що сума для України буде в районі 20-30 млрд. доларів. Вона буде меншою, ніж ми розраховували.

По-друге, на жаль, залишається вірогідною ситуація, за якої все ж таки це голосування відбудеться вже у наступному році, адже поки демократи і республіканці не знайшли компроміс, а багато депутатів американського конгресу вже напередодні різдвяних свят готуються до від’їзду з Вашингтону у округи. Тому є ще великий шанс, що допомога буде проголосована до католицького Різдва, але ймовірно, що вона вже буде проголосована після нового року. Ті залишки, які є сьогодні у фондах Білого дому близько 1 млрд доларів плюс можливі поставки за рахунок резервів Пентагону, вони дозволяють підтримувати Україну, але не дозволяють будувати нові наступальні операції. Це означатиме, що якщо допомога збережеться на нинішньому рівні або надана у майбутньому у зменшеному розмірі, ми змушені будемо перейти до стратегічної оборони та втратимо можливості накопичувати ресурси, необхідні для повномасштабних контрнаступальних операцій. Тому допомога буде, швидше за все, з запізненням, але в будь-якому разі це поганий знак та приклад для інших наших партнерів, особливо в Європі, які апелюючи до американської політики щодо України, також можуть притримувати, чи згортати, чи десистематизувати допомогу для України .

Великої провини нашої в тому, що зараз згортається ця допомога, немає. Ми стали заручниками внутрішньої американської боротьби у президентській передвиборчій кампанії, хоча ця президентська кампанія все одно як політична зима, вона мала прийти, як приходити до нас за календарем, але виявилося, що ми були до неї не готові вкотре. Розуміючи, що у США буде запекла політична боротьба за президентську посаду, навесні, влітку нам потрібно було готувати резерви з урахуванням того, що не витрачати їх бездумно, з урахуванням того, що 2024 рік у США, рік політичної нестабільності та президентської виборчої кампанії.

Аналитические материалы УИП

  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 27 ноября – 4 декабря 2024 года.
  • Принуждение к миру: новая стратегия Д. Трампа в отношении войны в Украине.
  • Фрейминг В.Зеленского и В. Путина в зеркале информационной войны.
  • 11 годовщина второго Майдана в Украине: трезвый взгляд на события с высоты 2024 года.
  • 1000 дней войны в Украине.
  • СЕУЛЬСЬКИЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КОНСЕНСУСИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ: ЧИ МОЖЛИВА СПІЛЬНА ПЛАТФОРМА ПО УКРАЇНІ?
  • Стратегические перспективы независимости Европы в преддверии выборов в США в 2024 году.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 23 – 30 октября 2024 года
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 10 – 16 октября 2024 года.