Руслан Бортнік. Візит Байдену в Україну — ляпас для Росії

Візит президента США Джо Байдена до України передусім має політичні цілі. Про це у коментарі From-UA заявив політолог Руслан Бортник.

— Безумовно, це такий серйозний ляпас для Росії, бо Байден демонструє, що він не боїться загроз Росії, незважаючи на те, що Київ знаходиться в зоні досяжності російських ракет і бомбардування. І Київ і Україна є партнерами США і зоною їхнього впливу, а не Росії, чого хоче досягти РФ сьогодні. По-друге, це старт передвиборчої кампанії у США. Потрібно розуміти, що це прекрасний старт для Байдена, для передвиборчої кампанії, бо Байден демонструє собі не просто людиною, яка є вже дорослим віком, а сміливим політичним лідером, який ледь не на лінію фронту приїхав. Для американців це одна суцільна лінія фронту. І це, безумовно, знак підтримки Зеленському, його команді після низки корупційних скандалів, після того, як пролунали заяви про те, що не буде авіації, що є проблеми із постачанням іншої допомоги. І це знак того, що США продовжуватимуть підтримку України.

 

Звичайно, може бути і закулісна частина. Вона може бути пов’язана і з військовим постачанням, вона може бути пов’язана з синхронізацією та погодженням переговорних позицій під час можливого нового мирного діалогу, бо сьогодні цікаво, що Байден у Києві, а Вань І, який відповідає за міжнародну політику Китаю , у Москві. І це напередодні анонсованого Китаєм мирного плану.

Можливо, Байден приїхав для того, щоб поговорити з Зеленським як досвідчений політик, мудрий політик, у роках політик, щоб прояснити позицію щодо можливого мирного плану та можливого мирного врегулювання. Це я припускаю, враховуючи заяви американської сторони про те, що найближчої години на військову победу будь-кому розраховувати складно, в тому числі й Україні. Але передусім це технологічний візит, це демонстрація нікчемності російських червоних ліній та демонстрація підтримки України, ну і, безумовно, старт передвиборчої кампанії у США.

Аналитические материалы УИП

  • 11 годовщина второго Майдана в Украине: трезвый взгляд на события с высоты 2024 года.
  • 1000 дней войны в Украине.
  • СЕУЛЬСЬКИЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КОНСЕНСУСИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ: ЧИ МОЖЛИВА СПІЛЬНА ПЛАТФОРМА ПО УКРАЇНІ?
  • Стратегические перспективы независимости Европы в преддверии выборов в США в 2024 году.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 23 – 30 октября 2024 года
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 10 – 16 октября 2024 года.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 26 сентября – 2 октября 2024 года.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 12 – 18 сентября 2024 года.
  • Ситуация вокруг мирных переговоров Украины и РФ. Почему мирный план КНР на самом деле не о завершении войны?