Переговори про закінчення війни: українцям розповіли, коли відбудеться "саміт миру", і що він дасть

У липні, приблизно 10 числа, планується глобальний "Саміт миру", де відбудеться презентація української "формули миру". Очікується, що максимальна кількість країн підтримають цю формулу, яку потім буде проголосовано Генеральною Асамблеєю ООН. І це вже повторно, оскільки раніше вона голосувалася. Передбачається, що коли цю "формулу миру" підтримають більшість країн, то буде запущено, наприклад, механізми репарацій.

Про це в ефірі Politeka Online розповів політолог Руслан Бортник.

За його словами, взагалі міжнародна спільнота стоятиме на українській позиції в цій частині, і не ухвалюватиме жодних мирних планів інших країн.

"Ось ця технологія сьогодні розвивається українським лідерством, але нам важливо щоб на цьому глобальному "Саміті миру" навіть не підтримали нас, але були присутні і забезпечували кворум країни глобального світу. Тому ми намагаємося їх втягнути в цю справу, тому ми не відмовляємося від зустрічей з ким. Індонезія, Бразилія, ПАР, Уганда, з усіма готові зустрічатися. Важливо, щоб вони були присутніми та забезпечували репрезентативність, навіть якщо вони не підтримують", - каже Руслан Бортник.

Також політолог зазначив, що зараз ні Україна, ні Росія не стоять на межі військової поразки, тому всі мирні моделі можливі лише на базі компромісу. Проте такий компроміс зараз не готовий.

"Ми можемо лише намагатися врегулювати якісь окремі сфери – зернова угода, обмін захопленими особами, загиблими, повернення дітей, транзит енергоносіїв. Ось якісь окремі сфери, які ми можемо справді регулювати. І ось тільки у цій частині нам можуть допомогти працювати посередники. Решта – це дипломатична боротьба, боротьба на геополітичній арені за думку, за позицію третіх країн", - підсумував експерт.

Аналитические материалы УИП

  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 27 ноября – 4 декабря 2024 года.
  • Принуждение к миру: новая стратегия Д. Трампа в отношении войны в Украине.
  • Фрейминг В.Зеленского и В. Путина в зеркале информационной войны.
  • 11 годовщина второго Майдана в Украине: трезвый взгляд на события с высоты 2024 года.
  • 1000 дней войны в Украине.
  • СЕУЛЬСЬКИЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КОНСЕНСУСИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ: ЧИ МОЖЛИВА СПІЛЬНА ПЛАТФОРМА ПО УКРАЇНІ?
  • Стратегические перспективы независимости Европы в преддверии выборов в США в 2024 году.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 23 – 30 октября 2024 года
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 10 – 16 октября 2024 года.