Сергій Сівохо запропонував 60 правок до законопроекту «про перехідний період» МінРеінтеграції

Національна платформа примирення та єдності зареєструвала в МінРеінтеграції пакет пропозицій і зауважень до законопроекту «Про державну політику перехідного періоду». У документі Платформи – 60 пропозицій і зауважень на 115 сторінках.

8 квітня в Краматорську НППЄ ініціювала чергові громадські обговорення законопроекту «Про державну політику перехідного періоду» МінРеінтеграції. Український інститут політики підтримав ініціативу Платформи. У міськраді Краматорська зібралися на обговорення представники мерій Донецької і Луганської областей, народні депутати, правозахисники, громадські діячі та експерти.

«Закон необхідний, тому що потрібно встановити чіткі «правила гри» для всіх жителів Донбасу на час реінтеграції непідконтрольних територій. Ми зібралися в Краматорську не випадково – цей законопроект необхідно обговорювати, перш за все, з жителями Донбасу, адже він спрямований саме на них. Ми вже розробили понад 60 пропозицій до статей законопроекту, але немає гарантії того, що хоча б половину з них Міністерство реінтеграції врахує. У мене вже є зворотний зв’язок від Олексія Рєзнікова – він пообіцяв, що Міністерство обов’язково ознайомиться і врахує наші пропозиції, розроблені спільно з Українським інститутом політики», - сказав лідер Національної платформи примирення і єдності Сергій Сівохо.

«Пропозиції сприятимуть захисту прав та свобод людини і громадянина в зоні конфлікту, покращить ситуацію з відновленням справедливості, реальним рівнем життя на Донбасі та відкриває додаткові можливості для його імплементації. Над зазначеними пропозиціями тривалий час працював колектив авторів, більшість з яких є вихідцями або мешкають на Донбасі, досконало володіють ситуацією на місцях», - зазначив директор Українського інституту політики Руслан Бортнік.

У ході громадських обговорень учасники передали свої пропозиції і зауваження для правок до проекту закону «про перехідний період», а також висловили пропозицію про створення альтернативного законопроекту.

«Якщо виникне така необхідність, то з вашою підтримкою ми будемо готові до цього. Скажу так – ми це подужаємо!», - відреагував Сергій Сівохо.

Член правління НППЄ Марина Черенкова підтримала Сергія Сівохо: «Залучення жителів підконтрольних територій в процес законотворчості – це ключовий момент сьогодні. Законопроект «про перехідний період» продемонстрував для нас, як жителів Донбасу, те, що люди, які витратили багато часу і коштів на розробку цього документа, до кінця не уявляють, що таке Донбас і хто такі жителі підконтрольних і непідконтрольних територій».

Нагадаємо, в Києві 11 березня учасники Другого експертного дискусійного майданчика, організованого НППЄ спільно з УІП, обговорили і затвердили ряд пропозицій до законопроекту «Про державну політику перехідного періоду». Підсумковий документ з пулом змін в законопроект був направлений в МінРеінтеграції.

Витяги з доповідей учасників громадських обговорень:

Олександр Гончаренко, міський голова Краматорська

«Наша спільна мета – це створення сприятливих умов для соціального та економічного розвитку підконтрольних територій Донецької і Луганської областей. Ми сподіваємося, що завдяки таким ініціативам конфлікт, який триває сім років, закінчиться раніше».

Вікторія Гриб, народний депутат (позафракційний, Луганська область)

«Ми почули не пафосні промови, а правду про те, що дійсно відбувається на підконтрольному Донбасі. Дізналися у представників мерій регіону, що викликає побоювання в законопроекті «про перехідний період». Адже саме жителям Донецької і Луганської областей, в разі прийняття цього законопроекту, потрібно буде імплементувати його норми в реальне життя. Зі свого боку, як ініціатори громадських обговорень, ми хочемо, щоб цей документ (а можливо це буде альтернативний законопроект в майбутньому) став дорожньою картою, яка допоможе нам повернути, в першу чергу, людей і їхні серця. А потім вже і території. Як народний депутат, я дуже сподіваюся, що МінРеінтеграції, яке розробляло цей законопроект, врахує пропозиції, які ми їм надали».

Енріке Менендес, глава аналітичного центру «Донбаський інститут регіональної політики»

«Дуже торкнувся розділ законопроекту в частині верифікації документів, які видані на непідконтрольних територіях. Адже ми вже в 2018 році «законопроектом про введення операції об’єднаних сил» визнали свідоцтво про народження і свідоцтво про смерть, видані в ОРДЛО. Тобто зараз «законопроект про перехідний період» пропонує скасувати цю процедуру і змусити людей заново її проходити? При тому що це суперечить тим нормам міжнародного права, які Україна підписала. Виходить так, що цей законопроект загрожує тим, що держава буде завалена позовами, які будуть стосуватися не тільки свідоцтв про народження і смерть, але і трудового стажу, дипломів, атестації. Я виступаю за те, щоб ми спробували розробити нову версію законопроекту на основі пропозиції від НППЄ і УІП. У такому вигляді, як є зараз, «цей віз не поїде».

Аркадій Мєшков, заступник міського голови Маріуполя з питань діяльності виконавчих органів ради

«Підтримую позицію НППЄ в статті 56 законопроекту «про зняття економічної блокади», оскільки це буде сприяти відновленню економічних зв’язків, поліпшенню інвестиційного клімату і налагодженню бізнес-зв’язків. За час конфлікту на Донбасі економіка країни зазнала суттєвих втрат. Ухвалення законопроекту дозволить розкрити промисловий потенціал і залучити інвестиції, яких прагне не тільки Маріуполь, а й вся Донецька область».

Аналитические материалы УИП

  • 1000 днів війни в Україні
  • СЕУЛЬСЬКИЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КОНСЕНСУСИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ: ЧИ МОЖЛИВА СПІЛЬНА ПЛАТФОРМА ПО УКРАЇНІ?
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 23 – 30 жовтня 2024 року
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 10 – 16 жовтня 2024 року
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 26 вересня – 2 жовтня 2024 року
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 12 – 18 вересня 2024 року
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 29 серпня – 4 вересня 2024 року
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 15– 21 серпня 2024 року
  • Церковне питання: заборона УПЦ відкладена на майбутнє…