«Ми маємо навчитися мислити по-новому». Цей потужний мотивуючий заклик, видатні вчені та інтелектуали Альберт Ейнштейн та Бертран Рассел представили у своєму Маніфесті, що був опублікований 70 років тому, 9 липня 1955 року. Маніфест тоді підтримали ще дев’ять всесвітньо відомих вчених, лауреатів Нобелівської премії.
«Ми звертаємося як люди до людей: пам’ятайте, що ви належите до роду людського, і забудьте про все інше. Якщо ви зможете зробити це, то перед вами відкрито шлях до нового раю; якщо ви це не зробите, то перед вами небезпека загальної загибелі»
«Всі ми упереджені у своїх почуттях. Але розбіжності не повинні вирішуватися силою зброї. Ми дуже хочемо, щоб це зрозуміли як на Сході так і на Заході.»
«Громадськість і навіть багато державний діячів не розуміють, що буде поставлено на карту в ядерній війні».
Через 70 років, на четвертий рік повномасштабної війни в центрі Європи, яку веде агресор рф, питання поставлені в Маніфесті звучать надзвичайно актуально.
Напередодні ювілейної річниці Маніфесту, 8 липня, Український Інститут політики провів обговорення цих важливих питань на онлайн круглому столі. В дискусії взяли участь: директор УІП Руслан Бортнік, ексголова Верховної Ради України Олександр Мороз, Надзвичайний і Повноважний Посол України, дипломат Олександр Чалий, українські філософи Андрій Єрмолаєв і Михайло Мінаков, військовий експерт Олег Старіков, експерти УІП Руслан Бізяєв, Сергій Толстов, Віталій Гузій, Олександр Дмитренко.
Під час обговорення, на круглому столі, прозвучало багато цікавих тез і креативних пропозицій над розвитком яких УІП продовжить роботу. Адже, для того, щоб Україна далі залишалася непереможною і отримала новий шанс для потужного розвитку, нам українцям необхідно вчитися мислити по-новому.