ВІДКРИТИЙ ЛИСТ!

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ!

Головному редактору та колективу редакції «Української Правди»

Шановна п. Севгіль!

Редакція видання «Українська Правда»!
 

Дозвольте, користуючись нагодою, висловити Вам вдячність за Вашу роботу з висвітлення подій в Україні та навколо неї.

Раніше часто й публічно рекомендував Ваше видання (з поміж інших), як приклад системної та творчої роботи в українському інформаційному полі, гарної обізнаності щодо процесів закулісної політики.

Разом з тим, нажаль, у матеріалі Сергія Сидоренка «Як "проєвропейська" команда Медведчука повертається до справ у Чернівцях. І не лише?» https://www.eurointegration.com.ua/experts/2022/05/6/7138969/ - опубліковано недостовірну інформацію, яка несе шкоду нашій країні.

Адже,

 1. Зумисне чи ні намагання автора публікації зірвати проведення Національного «RE:Локація Чернівці-2022» явно й абсолютно не відповідає національним інтересам України щодо евакуації українських підприємств з окупованих територій та зони бойових дій. Зате це в інтересах країни-агресора – Російської Федерації, оскільки сприяє залишенню українського бізнесу на окупованих територіях та захоплення його.

Український Інститут політики вже має значний та важливий досвід з релокації українських підприємств в неуражені війною регіони України. Цей досвід цінується учасниками бізнесс-середовища й працює на благо України.

 1. Факти свідчать, що ні я особисто, ні Український Інститут політики ніколи не співпрацював ні з В. Медведчуком, ні з ОПЗЖ, і ми з цього приводу:

  1. Робили ЩОРІЧНІ офіційні заяви починаючи з 2017 року -  https://uiamp.org.ua/oficialnoe-zayavlenie-oo-ukrainskiy-institut-politiki-0  https://uiamp.org/oficialnoe-zayavlenie-oo-ukrainskiy-institut-politiki (приклади). Також відповідні офіційні паперові листи спрямовувалися «Детектормедіа» та «ТекстиоргЮА», в інші медіа та організації. Все це робилося публічно. Як Ви думаєте - якби ми хоча б 1 копійку отримали б від В. Медведчука чи ОПЗЖ чи дозволили вони б нам таке тривале й публічне дистанціювання? Звичайно ні.

  2. Потрібно зрозуміти, що за останні роки я особисто був учасником тисяч телеефірів майже на усіх загальноукраїнських каналах без виключення – «ICTV (понад 20 разів тільки в програмі «Свобода слова» за 2015-2017 рр.), «Наш», «Рада», «Прямий», «Еспресо», «Радіо Свобода» …- в тому числі й тих, власники й редакції яких вкрай критично налаштовані щодо цієї політичної фігури. В середньому понад 200 коментарів щомісяця, в яких Ви можете знайти характеристики діяльності будь-якого українського політика.

В цих ефірах Ви не знайдете піару В. Медведчука чи когось іншого з мого боку, а лише сухий політичний аналіз, який і має робити політичний експерт. Чи могло б таке бути якби між нами існувала співпраця? НІ.

Більша частина експертів УІП взагалі знаходилася в «чорних списках» на інформаційних каналах, афільованих з ОПЗЖ.

  1. Маркером для роботи консалтингових структур та експертів є вибори. Зверніть увагу, які політичні сили консультували експерти УІП в 2019 році, на чиї заходи ходили й зїзди відвідували – багато кого, але не ОПЗЖ. Особисто мене Ви могли зустріти на заходах і в процесах прямого й найжорсткішого опонента ОПЗЖ – «ОппоБлоку». Чи можливо це було б якби ми чи я отримували б фінансування від ОПЗЖ. Очевидно, що НІ.

 1. Ні я особисто, ні УІП не мали і не мають жодних зв’язків з Російською Федерацією. Особисто я не був в РФ з 2014-го року, відмовлявся від відвідування території РФ та участі в російських ефірах, черга на які вибудовувалася з українських консультантів, але даю коментарі усім ЗМІ, які присутні на території України.

 2. Я був і залишаюсь палким прихильником демократії, вважаю що в цьому сила і майбутнє України. Так мене вчили в Міжнародній Хельсінкській школі з прав людини, цього я вчив й інших людей на сотнях тренінгів з прав людини, які прочитав за ці роки. В рамках цієї частини своєї роботи до 2014 року я консультував біля 20 народних депутатів України, представників вразливих груп, етнічні, мовні, релігійні, соціальні меншини.

Але це був інший час. Час коли я публікувався на УП, 5-й Президент України був Міністром в Уряді Азарова, а згаданий в Ваші публікації Народний депутат В. Колесніченко 208 разів опублікувався на «Українській Правді».

Проте з 2014 року ми не підтримуємо жодної комунікації з командою В. Януковича, що втекла з України.

 1. З першого дня злочинного російського вторгнення в України я особисто й публічно його засуджую в ефірах багатьох українських й міжнародних ЗМІ як злочин та безумство. Команда УІП з 2014 року і я особисто займається цілою низкою важливих проектів, що зміцнюють обороноздатність Україну та зменшують масштаби гуманітарної кризи. Про деякі з цих проектів писала і «Українська Правда» на свої сторінках.

Твердження, щодо наших зв’язків з В. Медведчуком - це просто частина компанії дезінформації щодо УІП та мене особисто, джерелом яких є брудна конкуренція й заздрість. Адже, УІП один з найбільших та «непридворних» аналітичних центрів України (27 аналітиків та експертів), який тяжкою й багаторічною працею колективу завоював місце на ринку та визнання. Експерти УІП мають різні політичні погляди (від правих до лівих), етнічне походження, релігійну приналежність, але усі вони громадяни України й патріоти, ніхто з них не народився «з золотою ложечкою у роті» чи не лобіюється будь-ким з «великих».

Твердження про колективну відповідальність та перекреслені логотипи відомих міжнародних донорів України в публікації Сергія Сидоренка взагалі за рамками права та культури. Ці організації заслужили більшої поваги за ту величезну допомогу, яку вони надають Україні, а журналісти мають усвідомлювати свою місію в суспільстві, а не ставати рупорами цькування та переслідування.

Переконаний, що сторінки «УП» також не місце де мають зводитися особисті рахунки. Нажаль, у 2012-му році Установці збори за моєї участі не включили С. Сидоренка до складу Громадсько Ради при МЗС й з того часу, він втратив об’єктивність щодо висвітлення моєї діяльності та діяльності УІП. Тому, висвітлюючи організацію Національного форуму релокації, він навіть не спробував взяти у нас (як у його організаторів) коментаря та роз’яснень, що привело до численних фактологічних помилок в публікації та дезінформування читачів УП.

Звичайно весь це лист має сенс, лише у разі якщо вказана публікація була наслідком поганої комунікації, помилок та неточностей, а не умислу.

На усі ці питання можу дати відповідь Вашим журналістам особисто в будь-який час. Якщо у Вас є сумніви в якихось моїх твердження, готовий разом з Вами відповісти на ці питання на поліграфі.

В будь-якому разі, ми переконані що в момент, коли наша країна й народ зараз борються за своє право на існування, а російські війська плюндрують наші міста та села, будь-яка робота, що поглиблює суперечності та конфлікти в суспільстві, виде до розбрату та руйнування соціальних зав’язків, провокує внутрішню ненависть та надсилання не на користь Україні.

Зараз час до єднання українців різних поглядів до якого закликає Президент України Володимир Зеленський, про кричущу необхідність якого говорить вся історія нашої країни.

 

Руслан Бортнік,

директор УІП

Аналитические материалы УИП

 • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 27 червня – 3 липня 2024 року
 • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 13– 19 червня 2024 року
 • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 30 травня –5 червня 2024 року
 • “Золотий вік” Китаю
 • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 15– 22 травня 2024 року
 • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 1– 8 травня 2024 року
 • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 18 – 24 квітня 2024 року
 • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 6 – 13 квітня 2024 року
 • Нова концепція РПЦ чи "ліцензія" на знищення Української держави