Ще місяць тому прихильників продовження війни було 79%, а тепер таких — 71%. Не підтримують дій своєї армії 20% росіян (місяць тому їх було 17%). Здебільшого за війну виступають ті, хто довіряє телебаченню як основному джерелу новин, хто схвалює діяльність президента, і ті, кому за 55 років. Рідше демонструє підтримку молодь, а також ті, хто не довіряє жодним джерелам новин.
— Деякі росіяни не бачать перспектив завершення цієї війни. Починають ставитися до неї не як до переможного параду, а як до важкого та брудного процесу, який виснажує суспільство, — вважає директор Українського інституту політики Руслан Бортник. — Звичайно, цифри поки що не дають підстав говорити про те, що настав перелом. Утім зниження підтримки війни відбувається.
Прихильників війни РФ проти України поменшає, якщо Росія зазнаватиме серйозних військових поразок. Або якщо наростатиме конфліктність усередині російського керівництва. Або ж якщо різко знизиться рівень життя у країні.
— Як діятиме влада РФ, щоб запобігти такій тенденції?
— Кремль намагатиметься домогтися бодай мізерних перемог. І подаватиме російському суспільству захоплення невеличких міст чи сіл на сході України як те, що війна йде за планом.