Офіційна заява ГО «Український Інститут Політики»

Шановні засоби масової інформації, державні службовці, колеги експерти, інформаційна спільното!

Напередодні виборів загострилася інформаційна боротьба, ганебними інструментами якої є спроби проведення чорних дискредитаційних кампаній щодо політиків, представників ЗМІ, аналітичних центрів та публічних експертів.

На цьому тлі тривають спроби окремих осіб та ЗМІ пов’язати роботу ГО «Український Інститут політики» з В. Медведчуком чи іншими політиками й олігархами, з метою руйнування довіри до діяльності Інституту, нанесення шкоди репутації незалежного аналітичного Центру.

Такого роду твердження чи публікації є абсолютно неправдивими, бездоказовими, неаргументованими, вчиняються з порушенням журналістської етики та демократичних стандартів роботи з інформацією, викликають обурення у колективу УІП.

Ми справедливо вважаємо такі дії елементами брудної конкуренції та визнанням нашої успішної роботи в непростому середовищі з понад 100 українських та міжнародних аналітичних центрів.

Але, разом з тим, для доброчесних ЗМІ, експертів та політиків наголошуємо на наступному:

  1. УІП ніколи й жодним чином не працював і не працює з В. Медведчуком чи його структурами;

  2. УІП є виключною власністю його засновників та експертів, у нас відсутні будь-які «патрони», «покровителі» й так далі. Ми не «придворний» аналітичний центр, а дійсно залежні лише виключно від своїх знань та поінформованості;

  3. Центр працює з надзвичайно широким спектром політиків, ЗМІ, посадовців, громадських діячів та експертів, що забезпечує нам відсутність домінуючого впливу кого б то не було;

  4. Для нас нинішні звинувачення в «роботі на когось» – це питання не про «Медведчука», «Порошенка», «Авакова», «Оппоблок», «За життя» й так далі - а виклик незалежності й об’єктивності, яку ми захищаємо уже протягом 6 років існування УІП;

  5. Будь-які намагання вести брудну компанію проти нас не залишаються непоміченими та будуть переслідуватися відповідно до законодавства України. Нагадуємо, що строк позовної давності 3 роки.

Завжди відкриті до конструктивного діалогу й на прохання журналістів готові надати будь-яку додаткову інформацію щодо нашої роботи.

 

За дорученням Загальних Зборів

Директор УІП Руслан Бортнік

Аналитические материалы УИП