“Кредитні спілки для військовослужбовців - нагальна потреба Армії !”

У зв’язку із прийняттям нової версії Закону України «Про Кредитні Спілки» та всесвітнім днем кредитної кооперації, 19 жовтня 2023 року в приміщенні Інституту економіки та прогнозування НАН України та на його платформі було проведено засідання круглого столу: “Кредитні спілки для військовослужбовців - нагальна потреба Армії !”

Круглий стіл було присвячено проблемі створення законодавчих умов для створення (реєстрації) мережі неприбуткових спеціалізованих фінансових інститутів (кредитних спілок), що надаватимуть фінансові послуги військовослужбовцям, членам їх сімей та ветеранам збройних сил.

Ініціатором та співорганізаторами круглого столу виступили Всеукраїнська Асоціація Кредитних Установ Військовослужбовців та Працівників Силових Відомств та громадське об’єднання “Знизу Вгору”. Участь у заході прийняли провідні науковці, дослідники фінансового ринку, представники державних інституцій, дотичних до вирішення головного завдання - створення можливостей для розбудови на основі кредитних спілок як організаційно-правової форми, певної підсистеми надання фінансових послуг військовослужбовцям та членам їх сімей, ветеранам збройних сил.

Для цього було запропоновано внести зміни до вже нової версії Закону України “Про кредитні спілки”, якою у законодавство вводиться поняття “кредитної спілки військовослужбовців” через розширення тлумачення поняття кола (ознаки) членства у кредитній спілці.

У подальшому створення системи кредитних спілок для військовослужбовців запропоновано здійснювати за зразком такої, що успішно розвивається у Сполучених Штатах Америки вже 60 років. Ця система може виступити джерелом колосального позитивного досвіду, поділитись знаннями, технологіями, системою неперервного аналізу потреб цієї, надзвичайно важливої категорії громадян та вироблення, удосконалення фінансових продуктів.

Адже спільнота військовослужбовців, на відміну від цивільного населення, під час виконання професійних обов’язків інтенсивно переміщується з одного місця служби на інше, іноді разом із членами своєї родини, а під час виконання бойових завдань - без них.

Ці люди відносно рано втрачають свою професійну придатність за віком, а тому для них виникає проблема професійної адаптації після звільнення в запас. Вони потребують лікування та реабілітації в результаті отриманих поранень, їх сім’ям держава гарантує виплату значних грошових коштів у разі загибелі військовослужбовця. Окрім того, ощадні та кредитні рахунки цієї категорії громадян потребують особливого відношення щодо режиму їх конфіденційності.

Практично всі учасники дискусії, серед яких був присутній бувший Прем’єр-Міністр України, экс-міністр Оборони України Юрій Іванович Єхануров, висловили підтримку даної ідеї.

У ключових бенефіціарів проекту - Міністерства Оборони України, Міністерства у справах Ветеранів, виникли питання щодо бачення як таку систему побудувати, проти вони вже розпочали продуктивний діалог у цьому напрямку і погодились отримати додаткову інформацію.

У дискусії прийняли активну участь також представники Національного Банку України, профільного комітету Верховної Ради України(що також виявили бажання до обговорення), Міноборони, Мінветеранів та експерти Українського Інституту політики.

За процесом із цікавістю спостерігають також представники громадських організацій, комерційних установ, які бачать потенціал для розвитку ринку страхових послуг, будівельники, адвокатські об’єднання, охоронні фірми, які бачать для себе партнерство через активізацію роботи кредитних спілок.

 

Аналитические материалы УИП

  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 29 серпня – 4 вересня 2024 року
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 15– 21 серпня 2024 року
  • Церковне питання: заборона УПЦ відкладена на майбутнє…
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 11– 17 липня 2024 року
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 27 червня – 3 липня 2024 року
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 13– 19 червня 2024 року
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 30 травня –5 червня 2024 року
  • “Золотий вік” Китаю
  • СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 15– 22 травня 2024 року