Яку геополітичну роль грає Німеччина у війні росії проти України

Чому у Німеччині заговорили про можливу відставку Шольца?..

Любов до путіна або крісло канцлера Німеччини - саме такий вибір стоїть перед нинішнім німецьким канцлером Олафом Шольцом.

«Відсутність відповідної та достовірної підтримки України з боку Німеччини може привести до коаліційної внутрішньої кризи німецької політичної системи і, зрештою, до переформатування коаліції та відставки нинішнього канцлера Шольца», - зазначає політичний експерт Руслан Бортник

Голова уряду Німеччини у той час, коли більшість членів НАТО вирішили підтримати Україну, урізає поставки зброї у нашу країну, боячись образити країну-агресора. І приводом цьому знаходить матеріальний. Залежність Німеччини від російської нафти і газу – це причина призупинення допомоги Україні на території якої зараз воює росія.

«Німеччина на 30% залежить від російських енергоносіїв. Приблизно 30% газу і 30% нафти в цілому вона отримує від росії. Вона може отримувати їх і з інших джерел, але Німеччина експортоорієнтована країна. Вона намагається продавати якомога більше своїх товарів і послуг закордоном», - каже політичний експерт Руслан Бортник

Не нехтує стосунками з путіним і росією не лише канцлер Шольц, але й президент Німеччини Франк Вальтер Штанмайєр. Але доволі тісні стосунки Німеччини з росією беруть свій початок ще за часів радянського союзу.

«Є певна давня традиція в Німеччині пов’язана зі співробітництвом з рф. У тому числі це пов’язано з розділенням Німеччини і перебування її однієї частини в лоні радянського союзу. Потім з часів розпаду радянського союзу дуже багато чого було зроблено, щоб зв’язати німецькі та російські еліти в нафтогазовому і, в першу чергу, на газовому бізнесі», - пояснює політолог Ігор Петренко

Німецьке суспільство навчене страшним досвідом Другої світової війни здебільшого позицію свого уряду не підтримує. Більше того, нині у Німеччині заговорили про можливу відставку Шольца, якщо він продовжить свою проросійську політику.

Про дружбу Штанмайєра і путіна. Як йому доводиться виправдовуватися за свої теплі стосунки з країною-терористом? Що тепер означає любов до росії? І чому у всьому світі тепер не те, щоб не вигідно, а й збитково мати стосунки з країною-агресором? Про це та більше дивися у сюжеті програми «Гроші»

 

Аналитические материалы УИП