«Жорстка риторика між Зеленським і Трампом не обов’язково означає безповоротний конфлікт»: експерт про заяви президента США

Ситуація довкола критичних заяв Дональда Трампа на адресу президента України Володимира Зеленського може бути не такою страшною, як це видається на перший погляд. Так вважає політолог, директор Українського інституту політики Руслан Борнтік.

На думку експерта, яку він висловив у коментарі нашому виданню, тут може йтися про жорстку модель переговорів у стилі Трампа. Разом із тим, це ще не означає повноцінну кризу відносин.

«Жорстка риторика, яка зараз існує між Зеленським і Трампом, не обов'язково означає безповоротний конфлікт. Швидше за все, ми маємо справу якраз з бізнес-підходом до укладання угод. Знаєте, як в бізнесі, якщо угода дуже велика і значна, то опоненту можуть замовити і обшук правоохоронного органу, і податкову перевірку, і тиснути на родину, і замовляти великі дезінформаційні компанії в ЗМІ. Тож образи Зеленського на міжнародній арені потрібні для того, щоб зробити Україну більш договороспроможною, згідливою.
Ця угода має два рівні, дві складові. Перша складова  – це безпосередня угода про добування корисних копалин. Вона за великим рахунком є просто піар-угодою, яка дозволить адміністрації Трампа ще раз себе вигідно порівняти з адміністрацією Байдена. Вона потрібна Трампу для піару. Економічної складової в ній, за самими оптимістичними оцінками, десь 10%. Все інше – виключно піар-складова, чергова перемога Трампа над демократами. І є політична складова: безпосередньо мирна угода між Росією і США, Україною і Європою. Ось до цієї угоди такими жорсткими методами, жорстким тиском сьогодні Трамп підштовхує Україну», - каже Бортнік.

Експерт зазначає, що необхідно розуміти: оскільки це бізнесовий підхід, все може виглядати «жорстко і страшно». Але коли сторони такі підписують угоду, все що було до неї часто «перегортається» і забувається.

Аналитические материалы УИП

  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ. 26 марта - 2 апреля 2025 года
  • ОБЗОР ПОЛИТИЧЕСКОЙ ОБСТАНОВКИ В РОССИИ (3 – 9 марта 2025 г.)
  • НАРРАТИВЫ СОВРЕМЕННОЙ ВНЕШНЕЙ ПОЛИТИКИ И ДИПЛОМАТИЧЕСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ КИТАЯ
  • Относительно результатов консультаций в Саудовской Аравии 23-25 марта.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ. 12 -19 марта 2025 года.
  • На данном этапе переговоры между президентами РФ и США не принесли прорывных результатов.
  • 11 годовщина аннексии Крыма: как Украина в 2014 могла предотвратить потерю АРК.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 27 февраля – 5 марта 2025 года.
  • Поиск новых ключей к старой реальности