СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 12 - 19 березня 2025 року.

Телефонна розмова між президентами США Дональдом Трампом і Росії Володимиром Путіним, що відбулася 18 березня 2025 року, безумовно, стала ключовою подією тижня.
Розмова тривала 2,5 години, що свідчить як про складність обговорюваних питань, так і про дуже високу мотивацію сторін щодо перезавантаження відносин. Президенти обговорили не менше півтора десятка питань.

НАТО номер два. Чи з’явиться замість Альянсу новий оборонний союз?

НАТО може припинити існування — про це на Заході останнім часом говорять дедалі частіше. Зокрема, адмірал Джеймс Ставрідіс, який у 2009 — 2013 роках очолював Збройні сили США у Європі, заявив: “Світ може стати свідком останніх днів НАТО та створення нової структури на кшталт Організації європейського договору”.

30-денне перемир’я в Україні: перший крок до завершення війни чи нові можливості для кремля?

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції 12 березня заявив, що під час запропонованого 30-денного перемир’я Україна та її міжнародні партнери планують розробити детальний план завершення війни. Основні питання, які розглядатимуться в цей період, міститимуть:

Чи може Україна просто «перечекати» Трампа: думки політологів

На фоні ексцентричних та різких заяв і дій Дональда Трампа у багатьох складається враження, що новий президент США є якоюсь аномалією, «стихійним лихом», яке потрібно просто перечекати. Видання UA.News запитало думки відомих українських політологів з цього приводу.

Трамп точно не є аномалією, вважає політолог, директор Українського інституту політики Руслан Бортнік. На його думку, якби це була аномалія, то за Трампа б не проголосували двічі, а можливо навіть і тричі.

Радники Трампа провели секретні переговори з опонентами Зеленського у Києві, - Politico

Четверо високопоставлених представників з оточення президента США Дональда Трампа провели секретні переговори з деякими з головних політичних опонентів президента Володимира Зеленського в Києві. Обговорювали вибори.

 

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.

 

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ: 27 лютого- 5 березня 2025 року.

Після скандалу, який стався в Білому домі 28 лютого 2025 року, Україна за підтримки та за сприяння європейських союзників, передусім Великої Британії та Франції, намагається відновити відносини зі США. Заява Президента України В.

Експерти УІП обговорили геополітичні виклики та ситуацію в Україні на брифінгу в посольстві Республіки Польща.

На запрошення посольства Республіки Польща в Україні, Український Інститут Політики провів закритий брифінг для представників дипломатичного корпусу та військових аташе посольств іноземних держав, а також міжнародних організацій. В обговоренні взяли участь понад 30 представників дипломатичних місій та міжнародних структур. Зокрема, на зустрічі були присутні представники Австрії, Молдови, Болгарії, Румунії, Словенії, Латвії та інших країн.

«США здатні створити українській владі труднощі»: експерт про заклики американських політиків до Зеленського піти з посади

США дуже сильно впливають на Україну. І вони можуть мати вплив на внутрішню стабільність чи нестабільність держави, коли закликають президента Володимира Зеленського піти з посади.

Таку думку в коментарі UA.News висловив політолог, директор Українського інституту політики Руслан Бортнік.

Разом із тим експерт вважає, що поки що йдеться саме про тиск на Київ, а не про реальне бажання змінити владу.

Складний вибір для президента Зеленського: чи піде Київ на поступки США у парі з РФ

Для України, як стверджують експерти, справді дуже ризиковано продовжувати війну в умовах, коли ми не матимемо підтримки Сполучених Штатів.

“Зеленський хай рухається швидше. У нього скоро не залишиться країни. Треба діяти. Треба діяти швидко, бо ця війна йде у неправильному напрямку”. Ця та інші заяви Дональда Трампа шокували українців і весь цивілізований світ.

«Жорстка риторика між Зеленським і Трампом не обов’язково означає безповоротний конфлікт»: експерт про заяви президента США

Ситуація довкола критичних заяв Дональда Трампа на адресу президента України Володимира Зеленського може бути не такою страшною, як це видається на перший погляд. Так вважає політолог, директор Українського інституту політики Руслан Борнтік.

На думку експерта, яку він висловив у коментарі нашому виданню, тут може йтися про жорстку модель переговорів у стилі Трампа. Разом із тим, це ще не означає повноцінну кризу відносин.

Підписка на