Жебраки совісті

Наші депутати-таки жебраки. Духовно і душевно.

Виявляється, що найбіднішими українцями є не пенсіонери, інваліди, вчителі чи лікарі, а наші з вами народні депутати Верховної Ради. Бо народ якось справляється самотужки зі своїми власними фінансовими труднощами, а ось депутати - виключно за рахунок держбюджету України тобто, з нашого гаманця.

Якщо ми з вами маємо роботу в іншому місті, то навряд чи можемо розраховувати на те, що підприємство чи державна установа в якій ми працюємо, надасть нам безкоштовне житло, а у народного депутата все просто – йому сплачується оренда житла знов таки з державного бюджету і винаймається не де інде, а в самісінькому центрі Києва, де оренда житла коштує від 700-800 доларів на місяць і вище, або сплачується винайм готельного номера.

За інформацією телеканалу «112 Україна», 170 депутатів парламенту восьмого скликання, а також Голова Верховної Ради Андрій Парубій, отримують вже досить тривалий час гроші у вигляді компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера у розмірі від 11,5-13,8 тис. гривень в місяць на кожного депутата. Згідно з документом апарату парламенту, депутатам передбачено 460 гривень на добу як компенсацію.

Це гаряче питання, почала піднімати ще влітку в телевізійних ефірах народний депутат України V-Vll скликань, політик та письменниця Ганна Герман, але чомусь на превеликий жаль жодний з теперішніх народних депутатів, які кожного дня б’ють себе в груди - Сергій Лещенко, Мустафа Найем та інші "великі патріоти боротьби з корупцією", які так сильно голосять у підтримку українського суспільства нажаль, ані пари з вуст. Може тому, що у них самих рильця в пушку?

Що найцинічніше в цьому списку - 17 найбагатших народних депутатів ВРУ, якім байдуже, що, їхній народ живе за межею бідності - хвала б тільки своєму гаманцеві, все одно тягнуть останнє.

До того ж «рядовий» народний депутат має досить привабливу заробітну плату ( після підвищення 15 квітня 2016 року - це 17650 тисяч гривень на місяць, і це без врахування премій та надбавок). Така ж сума виділяється на депутатську діяльність і ще 25000 тисяч гривень на зарплату 4-м помічникам, які працюють у депутата на офіційній основі. Тож узагальнюючи статки депутата, можна сказати, що кожний депутат коштує кожному українцю - 2039 гривень на день тобто - 800000 тисяч гривень на рік. І це без врахування загалом витрат на утримання Парламенту, де мова йде про мільйони.

Проте бідному пересічному громадянину України, залишається лише покусувати кулаки та тихенько споглядати за несправедливістю, яка точиться навкруги ВРУ. Заробітна плата громадян сьогодні по Україні сягає приблизно 4-5 тисяч гривень на місяць, а середня зарплата в Києві становить – 7-8 тисяч гривень з яких треба сплатити комунальні послуги, прохарчувати себе та дітей, придбати одяг і це не враховуючи окремих плат за інші побутові послуги, які в кожній родині по-своєму.

Не варто також забувати про фактор безробіття в державі, який налічується за офіційною статистикою в межах 8-10 % відсотків, а за не офіційною, можна спокійно стверджувати шкалу у 30% відсотків безробітних громадян.

Отож, занадто круто бути народним депутатом в Україні, адже всі земні блага про, які так мріє кожна людина, депутату без питань надає держава за рахунок держбюджету України.

Економити ми можемо будь на чому, особливо на своїх соціально-незахищених громадянах, а ось на депутатах заськи.

Тримаймося панове!

 

Броницька Олена,

політолог, політичний експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики.