Війна на виснаження. До чого все приведе для Росії та України? Руслан Бортник

"Війна глибоко проникає в тканини суспільства". Таку думку висловив політолог Руслан Бортник.

В інтерв'ю обговорювали наслідки війни для України та Росії?

На думку політолога, на кону стоїть і майбутнє держав, і репутація її керівників та майбутнє народів.

Про руйнування війною в Україні та ціну відновлення

"Чим більше минає часу, тим більша ціна війни для нас", - висловив думку Руслан Бортник.

За словами політолога, уряд України заявив про необхідні 750 млрд. грн. відновлення інфраструктури нашої країни. Але чим довше триватиме війна, тим більше доведеться відновлювати і можливо, настане момент, коли "дешевше кинутиме зруйноване, ніж відновити".

«Ми живемо очікуваннями, а не реальним життям. Я не засуджую людей, які кажуть не правду чи маніпулюють громадською думкою. У нас у цьому плані "блискучі" професіонали. Це їхнє завдання. Але я не розумію людей, які вірять в те саме втретє-п'яте і хочуть знову в це вірити. Насправді вони платять за це (свою віру – ред.) часом свого життя.

Цей час, який відібрала Росія своїм вторгненням, яке відібрала наша корупція, наше неефективне державне управління, це вже два покоління, два покоління українців, які не прожили, а проборолися, проіснували. Вони не реалізували себе як науковці, літературні діячі тощо», – додав політолог.

 

Війна на виснаження ресурсів

«На жаль, поки що йде війна на виснаження. Динаміка фронту вона незначна, навіть якщо хтось досягає якоїсь тактичної переваги, все одно це не стратегічна перевага, це не розгром противника. Наприклад, захоплення Лисичанська та Сєвєродонецька не призвело до розгрому українських військ, не призвело до оточення, не призвело до прориву фронту…

Посилюються удари по об'єктах інфраструктури масово. Ескалація відбувається ракетно-артилерійської терористичної війни. Завдаються удари спрямовані на тероризування громадської думки, виснаження запасів і ресурсів ведення війни. Ось цього буде більше. Чим стабільніший фронт, це всього буде більше і більше», – вважає Руслан Бортник.

На думку політолога, не важливо, куди прилетіла ракета до Мелітополя, Луганська чи прилетіла до Кременчука чи до Миколаєва, це все одно вся територія України і відновлювати все доведеться українцям.

Аналитические материалы УИП

  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 21-27 июля 2022 года
  • Битва государств трансформируется в битву народов
  • 150 дней украино-российской войны: 15 выводов
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 14-20 июля 2022 года
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 30 июня -6 июля 2022 года
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 16-22 июня 2022 года
  • Российское вторжение: 100 дней войны в Украине.
  • Ситуация в Украине: 26 мая – 1 июня 2022 года
  • Ситуация в Украине: ключевые тренды 19 - 25 мая 2022 года