4 жовтня у посольстві Угорщини в Україні за підтримки надзвичайного та повноважного посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто відбулася презентація аналітичного дослідження «СІМ СЦЕНАРІВ ДЛЯ УКРАЇНИ: від тріумфу до занепаду», яке підготували експерти Українського Інституту політики (УІП). Аналітичну роботу презентували: директор УІП Руслан Бортник та експерти УІП – Денис Гаєвський, Оксана Красовська, Андрій Тимченко.
На презентації були присутні понад 30 представників посольств іноземних держав та міжнародних організацій в Україні. У дослідженні, яке велося понад шість місяців, розглядалися 7 ключових сценаріїв для України, їхні маркери, умови реалізації та наслідки для політики, економіки та соціуму.
У своєму виступі директор УІП Руслан Бортник підкреслив, що авторський колектив протягом 6-ти місячного дослідження виходив із непорушності принципів територіальної цілісності міжнародно визнаних кордонів та верховенства права України, проте, серед іншого, змушений був аналізувати і сценарії їхньої незаконної зневаги. При цьому сценарії не є спробою передбачити майбутнє, а насамперед це системний аналіз взаємодій набору факторів, що впливають на розвиток держави і суспільства та їх моделювання. «Сценарування» дає поштовх важливим змінам політик, що сприяють наближенню доброго майбутнього та уникненню негативного розвитку подій.Зі свого боку надзвичайний та повноважний посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто високо оцінив аналітичне дослідження «СІМ СЦЕНАРІЇ ДЛЯ УКРАЇНИ: від тріумфу до занепаду» України Українського Інституту політики, зазначивши, що ця праця створює величезне поле для обговорень та діалогу.
Дослідження викликало величезний інтерес дипломатів та відбувся цікавий неформальний діалог та дискусія з представниками дипломатичного корпусу України. Було поставлено дуже багато питань щодо реальної ситуації в Україні та Росії, справжньої мети у війні, розвитку кризи, а також майбутнього світового порядку. Цікавий відбувся діалог щодо публікації у Twitter Ілона Маска, де він запропонував своє бачення миру між Україною та Росією. Також дипломатів хвилює питання можливого ядерного удару по Україні, поведінка російських еліт у процесі успішного контрнаступу українських військ. А також, як зміниться роль Китаю та США у світі, відносини всередині західної спільноти залежно від того чи іншого сценарію розвитку подій в Україні.
Поряд із цим дипломати висловили стурбованість відсутністю об'єктивної інформації про політичні та військові процеси в країнах-учасницях українсько-російської війни.
Український Інститут політики підтримує всі зусилля, спрямовані на збереження територіальної цілісності та суверенітету України та закінчення війни. Також ми відкриті до діалогу та обговорення майбутнього України.
Повний візуалізований варіант українською, російською та англійською мовами за посиланням або у додатку: https://uiamp.org/nematerialnye-ubytki-ukrainy-vsledstvie-voyny-prevyshayut-22-mlrd-dollarov-ssha