Руслан Бортнік. Візит Байдену в Україну — ляпас для Росії

Візит президента США Джо Байдена до України передусім має політичні цілі. Про це у коментарі From-UA заявив політолог Руслан Бортник.

— Безумовно, це такий серйозний ляпас для Росії, бо Байден демонструє, що він не боїться загроз Росії, незважаючи на те, що Київ знаходиться в зоні досяжності російських ракет і бомбардування. І Київ і Україна є партнерами США і зоною їхнього впливу, а не Росії, чого хоче досягти РФ сьогодні. По-друге, це старт передвиборчої кампанії у США. Потрібно розуміти, що це прекрасний старт для Байдена, для передвиборчої кампанії, бо Байден демонструє собі не просто людиною, яка є вже дорослим віком, а сміливим політичним лідером, який ледь не на лінію фронту приїхав. Для американців це одна суцільна лінія фронту. І це, безумовно, знак підтримки Зеленському, його команді після низки корупційних скандалів, після того, як пролунали заяви про те, що не буде авіації, що є проблеми із постачанням іншої допомоги. І це знак того, що США продовжуватимуть підтримку України.

 

Звичайно, може бути і закулісна частина. Вона може бути пов’язана і з військовим постачанням, вона може бути пов’язана з синхронізацією та погодженням переговорних позицій під час можливого нового мирного діалогу, бо сьогодні цікаво, що Байден у Києві, а Вань І, який відповідає за міжнародну політику Китаю , у Москві. І це напередодні анонсованого Китаєм мирного плану.

Можливо, Байден приїхав для того, щоб поговорити з Зеленським як досвідчений політик, мудрий політик, у роках політик, щоб прояснити позицію щодо можливого мирного плану та можливого мирного врегулювання. Це я припускаю, враховуючи заяви американської сторони про те, що найближчої години на військову победу будь-кому розраховувати складно, в тому числі й Україні. Але передусім це технологічний візит, це демонстрація нікчемності російських червоних ліній та демонстрація підтримки України, ну і, безумовно, старт передвиборчої кампанії у США.

Аналитические материалы УИП

  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 30 мая –5 июня 2024 года.
  • “Золотий вік” Китаю
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 15 – 22 мая 2024 года.
  •  СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 1 – 8 мая 2024 года.
  • 800 дней украино-российской войны.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 18– 24 апреля 2024 года.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 3 – 10 апреля 2024 года.
  • Новая концепция РПЦ или "лицензия" на уничтожение Украинского государства.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 6 – 13 марта 2024 года.