Відкритий лист до читачів та грантодавців, щодо переслідування свободи слова та демократії в Україні ГО «Детектор медіа»

Шановні панове, дорогі друзі, читачі та глядачі!

Сьогодні хочу поговорити з Вами про мадіабулінг та знищення демократії, які за гроші американських та європейських платників податків організувала організація під назвою «Детектор Медіа» через свій сайт и сайти, афільованих з нею, структур.

Тривалий час ми не реагували на ці маргінальні та повністю брехливі публікації, але зараз, в умовах злочинного російського вторгнення в Україну, вони створюють смертельну небезпеку для незрілої української демократії, для мене особисто, для моєї родини та моїх дітей.

В своїй черговій публікації «Патріоти-опозиціонери». Старі обличчя проросійських «експертів» на нових ютуб-каналах» автор Юлія Лавришина стверджує, що я є «проросійським експертом», який «обслуговував політичні проросійські проєкти», а також  поширював міфи та теорії змов про НАТО і так далі. Але якщо ми перейдемо за зазначеним посиланням, то не знайдемо жодної моєї прямої мови такого змісту, а лише попередні брехливі тексти «Детектор Медіа» чи посилання на російські джерела!

Я глибоко здивований та шокований, адже у вказаній статті немає жодного слова правди, крім мого імені; але ця стаття створює очевидну загрозу для мого життя, життя моїх рідних та близьких. Ця стаття являє собою суцільний пасквіль з закликом щодо насилля щодо мене особисто та намагання «закрити мені рота» як відомому політичному експерту. Хоча я не є засобом масової інформації чи хоча б політиком, і в демократичній державі маю безумовне право на свободу думки та слова.

В кінці цієї публікації Детектор медіа та Юлія Лавришина принижубються до прямого використання проти мене сучасних публікацій в російських ЗМІ. Так, ГО «детектор медіа» цитує і втягує в український простір та розповсюджує матеріли найбільш радикальних російських ЗМІ – федерального агентства новостей, ізвестія, українаРу, та інших; яким я не давав коментарів взагалі. Мої слова які публікують ці російські ЗМІ - або вигадані, або абсолютно викривлені викрадені уривки з коментарів для українських ЗМІ. Як і слова Президента чи інших публічних українців. Але ГО «детектор медіа», чомусь вважає публікації в російських ЗМІ правдою і розповсюджує їх на території України. Чому?

Я не даю російським чи білоруським ЗМІ коментарі з початку війни, а в Росії не був уже 10 років - з 2014 року. Знаходився весь час в Україні, роблю все можливе для захисту та збереження України, її суверенності та територіальної цілісності.

Навіщо ж тоді ГО «детектор медіа» та Юлія Лавришина розповсюджує російську пропаганду в Україні – за кошти американських та європейських платників податків - я не знаю. Але може знає на це запитання відповідь Христо Грозєв, який заявив що багато українських лібералів роками отримували кошти з Москви …

Випади ж ГО «детектор медіа» стосовно релігійних чи мовних переконань людей…взагалі тхнуть найлютішим сталінізмом та расизмом.

Але мене не дивують публікації Детектор Медіа, яке має репутацію «сміттєвого звалища» в Україні.

Ще в 2018-му році я написав офіційного листа пані Н. Лігачовій с пропозиції діалогу та обговорення. До цього часу я не отримав відповіді на цей лист, незважаючи на те що очолюю один з найбільших українських аналітичних центрів, роботою якого користуються представники десятків представництв міжнародних організації та посольств в Україні, сотні бізнесових та політичних суб’єктів. Хоча моя пропозиція до діалогу ще відкрита, але тепер пропоную вести цей діалог на детекторі брехні та публічно! Можемо попросити технічним арбітром виступити правоохоронні органи України.

Я відкритий і мені нічого приховувати! Мені нічого боятися чи соромитися.

Мене дивує лише позиція донорів ГО «Детектор медіа» - Данське агентство міжнародного розвитку (DANIDA), Internews (США), ІСАР «Єднання», Національний фонд підтримки демократії (НЕД), Відкрите інформаційне партнерство (Велика Британія), Представництво ЄС в Україні (Східне партнерство), Чорноморський трест регіонального співробітництва, Міжнародний фонд «Відродження», Chemonics International, Defence Technology Institute, Неурядова організація «People in Need», Міжнародна медійна підтримка.

Звертаюся до вас - шановні донори! Ви багато допомагаєте Україні і ми за це вам щиро вдячні. Але невже Ви думали, що даєте гроші ГО «Детектор Медіа» на війну з російською пропагандою? Насправді ж ці гроші просто йдуть на внутрішню політичну війну в Україні та зведення політичних рахунків й переслідування, боротьбу з демократією та свободою слова, посилення конфліктів та атмосфери недовіри в українському суспільстві.

Й на Вас також лягає відповідальність за демократію в Україні, моє життя, життя моєї родини та дітей.

ГО «Детектор Медіа», яка створена нібито для забезпечення стандартів журналістики, в своїх грантових заявках бере на себе зобов’язання їх неухильно дотримуватися, сама брутально порушує усі можливі журналістські стандарти разом взяті, закликає до насильства та дискримінації, виступає рупором дезінформації, бореться проти свободи слова та демократії в Україні.

 

Руслан Бортнік,

директор Українського Інституту Політики

Аналитические материалы УИП

  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 13 –19 июня 2024 года.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 30 мая –5 июня 2024 года.
  • “Золотий вік” Китаю
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 15 – 22 мая 2024 года.
  •  СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 1 – 8 мая 2024 года.
  • 800 дней украино-российской войны.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 18– 24 апреля 2024 года.
  • СИТУАЦИЯ В УКРАИНЕ: 3 – 10 апреля 2024 года.
  • Новая концепция РПЦ или "лицензия" на уничтожение Украинского государства.