Регламент по-новому за для не слухняних депутатів

19 травня поточного року, Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Іриною Геращенко та низкою голів парламентських фракцій "БПП", "Народний Фронт", "Самопоміч" та "Радикальна Партія", було подано на реєстрацію законопроект #4696 про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України.

Запропонований законопроект передбачає реалізацію окремих положень пунктів 3,4,5,8,11, а також пункту 10 Рекомендацій Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб, що розроблені з метою підвищення якості українського парламентаризму та викладені у "Доповіді та Дорожній карті щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України.

Якщо все піде, як по маслу і даний законопроект буде проголосований необхідними для прийняття 226 голосами Народних депутатів, а згодом підписаний Президентом України, то вже в якості Закону, набуде чинності з 6 вересня, коли відкриється наступна п'ята сесія ВРУ.

Та яку б не ставив за мету собі Спікер ВРУ Андрій Парубій щодо ефективності роботи парламенту, наврядчи можна досягти позитивного результату, вдаючись навіть до таких кардинальних змін в Регламенті. На сьогодні, нажаль робота парламенту не пов'язана в прямому і переносному значенні з парламентарями, а просто з депутатами, які по-перше, суміщають свій бізнес з депутатською діяльністю, які таким чином, порушують Статтю 78 Конституції України, де чітко зазначено, що Народні депутати України здійснюють свої повноваження на постійній основі.

Народні депутати України не можуть мати іншого представницького мандата, бути на державній службі, обіймати інші оплачувані посади, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності), входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

Вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлюються законом.

У разі виникнення обставин, що порушують вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин припиняє таку діяльність або подає особисту заяву про складення повноважень народного депутата України.

Чи з виборців хтось подібне бачив, аби хтось зі так званих "Народних депутатів" вчинив, як зазначено в Конституції України???

Та їм геть не потрібен був би той депутатський мандат, якби не захист власного бізнесу ціною депутатської недоторканності. По-друге, з депутатами, які лобіюють не інтереси громади в стінах парламенту, передусім соціально та економічно незахищених виборців, яким конче потрібний їхній державний захист, а інтереси різноманітних фінансово-промислових груп та великого бізнесу. І на сам кінець, з депутатами, які просто піаряться, розводять бурну діяльність у вигляді популізму за для власної користі, аби мати можливість перескочувати з одного скликання ВР в інше.

Якби депутати обиралися, як це вони декларують, ще на початку передвиборчої кампанії, будучи кандидатами депутатського ремесла до Верховної Ради для дійсної плідної праці, для написання важливих для суспільства законопроектів, зі сумлінням політичної волі та відповідальністю перед своїми виборцями, то не потрібно б було гальмувати час, аби щось вигадувати за для ефективності роботи парламенту. О це були б справжні парламентарі!

Боротьба з ефективністю роботи парламенту ВР, триває вже років 10 так точно, а віз і нині там...

Тому, погроза Спікером на додачу для депутатів у вигляді штрафу за кожний пропущений робочий день без наявності відповідного документу (заробітна плата кожного депутата сягає біля 700 грн. в день), їх аж ніяк не злякає. Переважна кількість Народних депутатів України, навіть не знають, де знаходиться каса ВР, аби отримати свої зароблені копійки, як вони кажуть за тяжку працю.

Зміни до Регламенту в якому передбачається збільшення пленарних засідань, збільшення годин щодо запитань Уряду, роботи в комітетах, роботи з виборцями та низка інших положень, не згортує на превеликий жаль до ефективності в роботі нинішнє восьме скликання ВР.

Броницька Олена, політолог, політичний експерт Українського інституту аналізу і менеджменту політики.