Саміт миру: чому деякі країни відмовилися підписувати комюніке

Спільне комюніке Глобального саміту миру підтримали 80 країн та 4 організації. Тоді як семеро учасників відмовилися підписати його. Згодом Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під комюніке, в результаті чого документ, спрямований на досягнення миру в Україні, підтримали 78 країн. Комерсант український розпитав у політолога, чому деякі країни відмовилися підписувати комюніке.

Спільне комюніке підтримало 78 країн, а також 4 організації, зокрема Єврорада, Рада Європи, Європейський парламент та Єврокомісія.

Кількість країн, які відмовилися підписати документ, сягла 15. Серед них, крім Іраку та Йорданії, є Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індія, Індонезія, Колумбія, Лівія, Мексика, ОАЕ, Саудівська Аравія, Таїланд і ПАР.

Політолог Руслан Бортник у коментарі Комерсанту український  заявив, що країни, які відмовилися підписувати комюніке на саміті миру, не хочуть сьогодні виглядати як союзники України, а хочуть зберегти нейтральний статус.

“Вони хочуть продовжити торгуватися стосовно своєї ролі й своєї можливої підтримки тієї чи іншої моделі мирного врегулювання. Умовно кажучи, української чи китайської, чи турецької, чи російської, чи будь-якої іншої. Вони не хочуть бути у хвості, в потоці країн, які підтримують Україну без якихось поступок, якоїсь вигоди очевидної для себе”,

– сказав він.

За словами політолога, крім того, “на позицію цих країн впливає позиція Китаю та рф, які через свої дипломатичні та економічні канали намагаються максимально знекровити українську спробу просування певного мирного наративу”.

“Це дві ключові причини, чому багато країн не відвідали, дехто відвідав, але не підписав, а дехто навіть відкликав підписи після підписання”,

– зазначив Бортник.

Політолог також пояснив, що може вплинути на зміну думки цих країн.

“Все буде залежати від ситуації на фронті і взагалі перспектив навколо України. Від результатів американських виборів, від формування чи не формування російсько-китайського блоку, від геополітичної кон’юнктури”,

– резюмував Бортник.

Авторка: Ірина Шевченко

Аналитические материалы УИП