З цією метою 11 квітня цього року Український Інститут аналізу та менеджменту політики звернувся до Кабінету Міністрів України щодо надання статистичної інформації про кількість звернень громадян до центральних та місцевих органів виконавчої влади розглянутих згідно з законами України «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян», та кількість наданих на них відповідей за 2016 рік. Обрали навмисне найбільш просте питання, яке не потребує складного аналізу та підготовки.
У відповідь на це Секретаріат Кабінету Міністрів (Департамент інформації та комунікації з громадськістю) повідомив, що органи виконавчої влади отримали в 2016 році понад 82 тис. запитів, а іншою інформацією Уряд не володіє. При цьому Секретаріат КМУ за нашим запитом оперативно і професійно звернувся до органів державної влади, за що щиро дякуємо Дмитру Столярчуку й його команді.
Але далі все склалося не так добре. Загалом отримано 160 відповідей. З 64 Центральних органів виконавчої влади станом на 23 травня 2017 року (тобто через 42 дні) ми отримали відповідь від 43. Для прикладу, нам так і не відповіли з Міністерства освіти й науки України, Держпраці, Госфінмоніторингу, Укравтодору, Держводагенства, Держрезерву, Держкіно, Державного агентства України з питань управління зоною відчуження, тощо. Найкращу відповідь було отримано від Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
Від місцевих органів державної влади надійшло 117 відповідей (з 950 можливих – лише 12%: районні державні адміністрації та міські ради). Відповіли переважна більшість обласних державних адміністрацій, окрім – Івано-Франківської, Сумської, Полтавської, які стали в рядок з …АР Крим та м. Севастополем. Особливо хотілось би відзначити якісні відповіді Львівської, Дніпропетровської, Миколаївської, Волинської, Кіровоградської, Тернопільської, Чернігівської та Хмельницької ОДА.
В розрізі областей також найбільш відповідально до цієї роботи підійшли у Львівській області – 21 відповідь районних державних адміністрацій та міських рад, Кіровоградській – 17, Миколаївській – 15, Волинській – 10, Тернопільській - 7.
Серед місцевих органів державної влади найякіснішу відповідь отримано від Олександрійської районної державної адміністрації Кіровоградської області, яка окрім самої відповіді надала на 7-ми сторінках інформацію по суті запитів, піднятим темам, результатам розгляду, тощо. До речі найоперативніша відповідь також надійшла з Кіровоградської області – від Благовіщенської РДА.
Гірші відповіді – це ті, які ми не отримали. 88% РДА і міськрад так й не відповіли.
Результати аналізу та списки органів влади, що відповіли, та тих, хто порушив закон й до цього часу не надав відповідь – будуть надані Секретаріату Кабінету Міністрів України для реагування.
УІАМП, 2017.