Брифінг Андрія Єрмака.

Напрямки роботи

“Що стосується напрямків роботи, які я бачу найближчим часом. Ну, по-перше, я хочу вам сказати, що я залишу ті напрямки, якими я керувався, якими я опікувався останній час. Безумовно, сьогодні для Президента України, для ОП одним із пріоритетів є і завжди буде припинення війни на Донбасі в інтересах України. Тому цей напрямок він залишається пріоритетним. Зовнішньо-політичні і зовнішні напрямки, безумовно,залишаться в моїй увазі і я буду опікуватися ними також. Я вважаю, що сьогодні Україна є в ТОПі світової уваги і ми не можемо втрачати цей шанс. І необхідно зробити все, щоб сьогодні та увага, той інтерес, який сьогодні ми маємо і відчуваємо під час міжнародних візитів Президента України, сьогодні закінчувався і приносив, давав нам конкретні результати. Одним із напрямків дуже важливим, безумовно, буде регіональна політика. Ми будемо ще більше ефективно працювати на місцях з губернаторами. Команда губернаторів сьогодні нами практично вже сформована. Це теж дуже молоді, амбіційні, професійні і вони мають конкретні завдання, і сьогодні наша задача як ОП зробити так, щоб результати реформ, результати нашої праці, результати виконання ініціатив Президента відчув кожний громадянин України. Ще один дуже важливий напрямок, який ви дуже часто чуєте під час промов і виступів Президента, це наше бажання, наша мета зробити так, щоб Україна стала сьогодні інвестиційною Меккою. Тому, ми маємо конкретні кроки, конкретні програми, як це зробити. Сьогодні це завдання отримали наші губернатори, сьогодні цим опікується Уряд України, сьогодні цим опікується всі, хто залучені до роботи з інвестиційного клімату, покращення інвестиційної атмосфери в Україні. І ще хотів би вам сказати, що вважаю, що ОП повинен стати експертним офісом Президента України, де сьогодні будуть сконцентровані найкращі кадри, найбільш професійні, які допоможуть Президентові виконувати його функцію і досягати результатів по всіх напрямках його діяльності”.

Відповіді на запитання

Щодо Донбасу

“Ну, по-перше, я сказав, що я не залишу цей напрямок, він є одним із пріоритетних. І саме зараз, цими днями, продовжуються перемовини. Сьогодні наші представники працюють в Мінську. Тому я вважаю, що ні це не буде заважати. Я думаю, що сьогодні разом з МЗС, з іншими державними установами, з КМУ, ми будемо продовжувати цю працю тому, що нічого важливішого на сьогодні немає як припинення війни, припинення того, щоб гинули наші люди, для того, щоб повернулися всі наші громадяни. І я думаю, що це є найважливішим завданням, яке ми отримали від Президента України, і будемо його виконувати”.

“Я ще не розмовляв з паном Козаком після його призначення, після мого призначення, тому не можу вам відповісти конкретно. Я думаю, що буду мати таку можливість. Але, незалежно від того, хто буде представляти Російську Федерацію в перемовинах в Мінську або в “нормандському форматі” принципи. які задекларував Зеленський, залишаються незмінними, вони залишаються такими, якими вони були напередодні саміту в Парижі. Тому сьогодні, якщо ми говоримо про інтеграцію, якщо ви маєте на увазі вибори, як таку фінальну, можна сказати крапку, то я ще раз хочу повторити, що відповідно до українського законодавства, неможливо проводити вибори, якщо на території є будь-які іноземні військові угруповання, є будь-які незаконні озброєні люди і кордон України не знаходиться під контролем Уряду України, це записано в українському законодавстві. А вибори ми плануємо провести відповідно на 100% до українського законодавства. Ви знаєте, безумовно, одним із дуже важливих факторів є сьогодні той фактор, що ми повинні зробити з Донбасу, з місця, яке сьогодні у всьому світі асоціюється з війною, зробити дійсно квітучий край. Край, в якому буде розвиватися економіка. Я говорив про те, що в нас є така мрія, що після закінчення війни, після повернення цих територій, після встановлення контролю за українським кордоном, ми дійсно хочемо зробити там сучасний економічний хаб. Може завести якісь нові технології, нові бізнеси. Тому, що дійсно це наша територія і вона заслуговує на те, щоб отримати друге життя”.

Питання щодо виборів на Донбасі, контролю кордону, можливих компромісів. Як приклад, журналіст наводить думку Давида Арахамія про згоду пустити воду до Криму

“Ну, по-перше, я завжди говорю, що це наша мрія. Це було б логічно,якщо б вибори були проведені на всій території України. Тому, що сьогодні Донбас ми всі вважаємо, як і Крим, є територією України. Але, безумовно, є умови, без виконання яких це неможливо. Ми з українського боку готові виконати всі домовленості, які були досягнуті, в першу чергу, в Парижі. По-друге, в нас є чіткий план, що повинно відбутися для того, щоб наприкінці жовтня вибори могли відбутися по всій території України відповідно до українських законів. Я би не став говорити про якісь компроміси, компроміси, безумовно, можуть бути під час перемовин, але ви знаєте, ми багато разів про це говорили і я це хочу добавити, що я готовий і буду це робити. Говорити зі всіма патріотичними, адекватними, розумними силами в цій країні. Для того, щоб всі,хто люблять нашу Україну,всі, хто бажають їй добра, я буду говорити зі всіма.Якщо треба буде, 10,20 разів повторити, наприклад, що таке “Формула Штанмайєра” або який в нас план, я буду говорити зі всіма. І в парламенті, і з суспільством. Нема нікого з ким ми сьогодні не готові говорити, роз’яснюючи свою позицію. Але це повинні бути сили дійсно патріотичні і дійсно налаштовані на інтереси України. Що стосується заяви Давида Арахамія, я теж як і ви вчорабув такий важкий день і я мав змогу тільки прочитати про це в Інтернеті.Тому сьогодні я сподіваюсь, що побачу Давида, спитаю в нього, що він мав на увазі. Але я можу вам сказати, що вчора це була особиста думка Давида Арахамія”.

Кадрові ротації

“Ну дивіться, я така людина, яка,по-перше, налаштована на плідну, колективну, ефективну роботу. Тому тільки один день минув, я планую найближчим часом зустрітися з усіма, поговорити. Поки що в плані в мене когось змінювати або проводити якісь ротації немає”

Зустріч з Путіним

“Що стосується зустрічі з Володимиром Путіним це рішення буде приймати Президент. Якщо він буде бачити, що ця зустріч необхідна, вона може стати кроком щодо отримання дійсних результатів від перемовин в нормандському форматі, ми це не виключаємо. Але поки що ніяких домовленостей, ніяких розмов на цю тему не було».
 

Анна Шубіна для УІП